Jedyna taka pizza w Ciao a Tutti

Do Ciao a Tutti trafiliśmy trochę przypadkiem. Zuzia kilkukrotnie słyszała już o tej pizzerni, jednak nigdy nie było nam do niej po drodze. Od razu zobaczyliśmy długą kolejkę przed lokalem, pomyśleliśmy, że to dobry znak i nie zawiedliśmy się.

Usiedliśmy w ciasnym, ale bardzo przyjemnym ogródku i zamówiliśmy po pizzy oraz sporządzaną na miejscu mieszkankę herbat (niestety w tym momencie nie pamiętam jej nazwy). Zanim dostaliśmy pizzę, kelnerka przyniosła nam przekąskę we włoskim stylu – paluszki Grissini oraz herbatę. Już po pierwszym łyku Zuzia stwierdziła, że jest to najlepszy czaj jaki w życiu piła. Ja również uważam, że była rewelacyjna. Jednak mistrz tego wieczoru miał dopiero nadejść…

Wreszcie na stół wjeżdżają dwie, średniej wielkości pizze. Od razu widać, że nie jest to żadna pizza polska, amerykańska czy inna chińska, tylko prawdziwa pizza z włoską duszą. Cienkie ciasto, wysokiej jakości składniki takie jak: pyszny sos pomidorowy, prosciutto, świeża bazylia, a także sposób jej wykonania sprawiają, że pizza jest idealna. Śmiem twierdzić, że najlepsza jaką w życiu jadłem (lepsza nawet niż we Włoszech 😀 ).

Wiem, że dla wielu osób pizza, to po prostu pizza – proste danie, którego nie da się zepsuć i wszędzie smakuje podobnie. A ekstrawaganckie to mogą być drogie steaki, sushi albo owoce morza. Jednak w tym przypadku, pizza taka jest i nie wstydziłbym się tam zabrać nawet prezydenta.

Lokal jest bardzo przyjemnie urządzony, w stylu małej, włoskiej knajpki z wiszącymi suszonymi papryczkami, czerwonymi obrusami w kratkę i rozwieszonymi obrazami ukazującymi miejscowości półwyspu Apenińskiego.

Restauracja zdobyła nasze serca, jak narazie byliśmy tam dwa razy i na pewno na tym nie koniec 🙂

 

Adres: Jarosława Dąbrowskiego 27. Jest też druga pizzernia tych samych właścicieli przy Alei Niepodległości 217 – ta jednak jeszcze nie została przez nas sprawdzona.

 

Cena:

Ceny pizzy wahają się od 26 zł do 36 zł. Nie jest tanio, ale warto.

 

Inne:

Idąc większą grupą na pewno warto zarezerwować stolik.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s