Lodożercy w akcji – Jednorożec

Najłatwiej odwiedzić lodziarnie, które są najbliżej. Tak więc po żoliborskiej Baśniowej przyszła kolej na mokotowskiego jednorożca (to na pewno jedna z dwóch najczęściej odwiedzanych przez studentów SGH lodziarni).

Adres: Narbutta 38/32

Ceny:     50-70g                    4zł

130-150g              8zł

160-190g              12zł

Nasze wrażenia: W jednorożcu byliśmy już nie pierwszy raz, ale musieliśmy odnowić nasze wspomnienia. Wydaje mi się, że najlepsze smaki, które można kupić w tym miejscu to różne orzechowe wariacje. Piotrek próbował Kremu Katalońskiego, który był z dodatkiem orzechów karmelizowanych, natomiast ja jadłam orzech włoski – smakował bardzo prawdziwie. Jeśli chodzi o sorbety: mi nie przypadły do gustu, były dosyć przeciętne. Natomiast Piotrek zachwycał się kwaśnością marakui. Co zapadło mi w pamięć to także smak „zabajone” – naprawdę czułam w tym jajka! 😀

W lodziarni są stoliki, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Obok znajduje się także uroczy Skwer Antoniego Słonimskiego, który może być dobrą alternatywą dla tych, dla których zabraknie miejsca przy lokalu.

Ciekawostka: Lodziarnia ma swój znak charakterystyczny: do każdej porcji dodawany jest mały wafelek przypominający róg jednorożca.

 

Autor: Zuzanna

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s